Výroba čisté a laboratorní vody se zárukou a tradicí

Čerpadla pro chemické roztoky a agresivní kapaliny

Dodáváme membránová pneumatická čerpadla a odstředivá čerpadla vhodná především pro čerpání chemických roztoků a agresivních kapalin. Dále zajišťujeme dávkovací čerpadla v různém materiálovém provedení.

Pneumatická čerpadla s dvojitou membránou nabízíme v provedení PP, PVDF, POM, ALU a SS316. Tato pneumatická membránová čerpadla, jež jsou vhodná k přečerpávání a dávkování chemických látek, pohonných hmot, olejů, potravinářských produktů atd., jsou výsledkem spolupráce s italskou firmou INJECTA.

Odstředivá čerpadla nabízíme v provedení PP a PVDF - jak bezucpávková čerpadla s magnetickou spojkou, tak i klasická čerpadla s mechanickou ucpávkou. Tato čerpadla na chemické látky jsou výsledkem spolupráce s francouzskou firmou SIEBEC, která má dlouholetou tradici ve výrobě čerpadel a filtračních aparátů pro čerpání a filtrování agresivních kapalin.

Elektromagnetická dávkovací čerpadla a motorová dávkovací čerpadla membránová či pístová nabízíme v různém materiálovém provedení, což umožňuje jejich nasazení pro dávkování většiny chemikálií. Dávkovací čerpadla jsou produkty italských firem INJECTA a ETATRON.

Nabídku čerpadel doplňují multifunkční peristaltická čerpadla firmy INJECTAPeristaltická čerpadla lze použít tam, kde je třeba velmi přesné dávkování chemikálií. Výhodou těchto peristaltických čerpadel oproti ostatním typům čerpadel je styk čerpané látky pouze s hadičkou a poměrně jednoduchá konstrukce.    

Na veškerý sortiment dodávaných čerpadel zajišťujeme servis a dodávky náhradních dílů (na skladě náhradní díly na nejfrekventovanější čerpadla).

Pneumatická membránová čerpadla

Pneumatická membránová čerpadla řady GEMINI italské firmy INJECTA. Koncept nových pneumatických čerpadel s dvojitou membránou je inovativní především díky systému distribuce vzduchu, vyspělé technologii membrán, geometrii komor čerpadel a systému ventilů. To vše vede ke zvýšení funkčnosti nejen pro přečerpávání, ale také pro dávkování. Výsledkem je spolehlivý inovativní produkt s řešením pro nové generace. Tato pneumatická membránová čerpadla jsou vhodná do prostor s nebezpečím výbuchu, do potravinářství atd.. 

Čerpadla s magnetickou spojkou

čerpadla s magnetickou spojkou

Kvalitní bezucpávková a bezúkapová čerpadla o výkonu 0,7 až 40 m3/h, výtlačná výška 4 až 22 mvs. Odstředivá čerpadla s magnetickou spojkou typu M7 - M390 jsou vyráběna firmou WATEK s.r.o. ve spolupráci s francouzskou firmou SIEBEC.

Čerpadla s mechanickou ucpávkou

Spolehlivá odstředivá čerpadla s mechanickou ucpávkou z karbidu křemíku. Výkon 4,8 až 57 m3/h, výtlačná výška 9 až 50 mvs. Odstředivá čerpadla na chemické látky typu A jsou vyráběna firmou WATEK s.r.o ve spolupráci s francouzskou firmou SIEBEC.

Vertikální čerpadla

vertikální odstředivá čerpadla

Speciálně vyvinutá vertikální odstředivá čerpadla pro instalaci do galvanických van. Výkon 5 až 22 m3/h, výtlačná výška 6 až 18,5 mvs. Vertikální čerpadla jsou vyráběna francouzskou firmou SIEBEC.

Dávkovací čerpadla se solenoidovým pohonem INJECTA

Elektromagnetická dávkovací čerpadla vyráběná italskou  firmou INJECTA. Tato dávkovací čerpadla nabízíme v různém materiálovém provedení, což umožňuje jejich nasazení pro dávkování většiny chemikálií. Jsou jednoduché konstrukce, z čehož vyplývá jejich spolehlivost, nenáročnost na údržbu, jednoduchá obsluha a nízká  pořizovací cena.

Dávkovací čerpadla se solenoidovým pohonem ETATRON

dávkovací čerpadla solenoidový pohon

Elektromagnetická membránová čerpadla vhodná pro dávkování chemikálií jsou vyráběna italskou firmou ETATRON. Jsou jednoduché konstrukce, z čehož vyplývá jejich spolehlivost, nenáročnost na údržbu a nízká pořizovací cena.

Dávkovací čerpadla s motorovým pohonem INJECTA

Dávkovací čerpadla s motorovým pohonem určená pro dávkování chemikálií jsou vyráběna italskou firmou INJECTA. Tato motorová dávkovací čerpadla jsou jednoduché konstrukce, nenáročná na údržbu. Čerpadla jsou vyráběna v provedení pístovém nebo membránovém. Písty mohou být nerezové či keramické. Membrány jsou z PTFE.

Nastavení výkonu ručně, změnou zdvihu mikrometrickým šroubem, případně servomotorem ovládaným signálem 4 - 20 mA nebo frekvenčním měničem. Krytí IP55, izolace třídy F.

Dávkovací čerpadla s motorovým pohonem ETATRON

dávkovací čerpadla motorová

Dávkovací čerpadla s motorovým pohonem určená pro dávkování chemikálií jsou vyráběna italskou firmou ETATRON. Tato dávkovací čerpadla jsou jednoduché konstrukce, nenáročná na údržbu. Čerpadla jsou vyráběna v provedení pístovém nebo membránovém. Základní materiál hlav a ventilů čerpadel ve styku s čerpaným médiem je nerez (AISI 316) nebo PVC. Na přání jsou vyráběna i v provedení PVDF nebo PP.

Nastavení výkonu ručně, změnou zdvihu mikrometrickým šroubem, případně servomotorem ovládaným signálem 4 - 20 mA nebo frekvenčním měničem.

Peristaltická dávkovací čerpadla

Multifunkční peristaltická čerpadla jsou vyráběna italskou firmou INJECTA. Peristaltická čerpadla jsou často využívána tam, kde je potřeba velmi přesné dávkování chemikálií. Množství odebrané dávkované kapaliny je dáno počtem otáček čerpadla s nasátou kapalinou, kterou detekuje senzor v nasávacím potrubí. Výhodou těchto peristaltických čerpadel oproti ostatním typům čerpadel je styk čerpané látky pouze s hadičkou, snadná instalace a čištění, jednoduše nastavitelné parametry, volitelný výkon a poměrně jednoduchá konstrukce.