Výroba čisté a laboratorní vody se zárukou a tradicí

Katalog produktů pro úpravu vody 

Katalog úpraven vody a technologických celků pro úpravu vody by Vám měl pomoci zvolit nejlepší řešení Vašich požadavků na kvalitu upravené vody. Naši odborní pracovníci jsou připraveni zodpovědět všechny dotazy a pomoci Vám při výběru zařízení. Pokud nenaleznete potřebný přístroj, neváhejte nás kontaktovat - navrhneme a vyrobíme specifické zařízení dle Vašich konkrétních nároků na provoz systému a kvalitu upravené vody.

 

Přístroje slouží k přípravě čisté a ultračisté vody pro laboratorní a analytické účely. Využívají nejmodernější technologie - reverzní osmózu, iontoměniče, směsné iontoměniče MIX-BED, elektrodeionizaci (EDI). Poskytují nesrovnatelně kvalitnější produkt v porovnání s klasickými metodami jako např. tepelnou destilací. Výhodou jsou nízké náklady na úpravu vody i údržbu systému. Vyprodukovaná demi voda - demineralizovaná voda odpovídá normám ISO 3696 – typ I,II a III; normám ASTM – typ I, II , III, IV, normám NCCLS – typ I, II, III a dalším.

Použití

 • Zdravotnictví - Klinická biochemie, Sterilizace, Hematologie
 • Farmacie - Lékárny, Výroba léků
 • Chemické laboratoře - Odměrná analýza, Chromatografie, Polarografie, Fotometrie, Spektrální analýza, Instrumentální analýza
 • Školní laboratoře

Stavebnicová řešení sestav zařízení umožňují přípravu čisté vody v množství i kvalitě přesně dle Vašich potřeb (filtrace vody, změkčení vody, demi voda, speciální technologie). Cirkulačním čištěním vybraných oplachových vod ionexovými technologiemi dokážeme vrátit oplachové vody zpět do provozu. Ionexové technologie aplikujeme také na dočišťování odpadních vod od těžkých kovů. Volbou použité technologie a zařízení vyřešíme Vaše požadavky na množství a kvalitu upravené vody.

Použití

 • Galvanizovny, lakovny
 • Biotechnologie
 • Potravinářský a lihovarnický průmysl
 • Výroba kosmetických přípravků
 • Kotelny a topné systémy
 • Chlazení a zvlhčování
 • Příprava řezných emulzí
 • Elektronika
 • Cirkulační čištění oplachových vod
 • Dočišťování odpadních vod od těžkých kovů

Zařízení a komponenty této kategorie zajišťují úpravu vody na pitnou vodu s kvalitou vody v souladu s platnými legislativními předpisy. Používanými technologiemi jsou: mechanické filtraceodstranění železa (odželeznění vody), odstranění manganu (odmanganování vody), změkčení vody, odstranění dusičnanů (denitrace) a bakteriologická nezávadnost vody (sanitace vody) a další. 

Dodáváme membránová pneumatická čerpadla a odstředivá čerpadla vhodná především pro čerpání chemických roztoků a agresivních kapalin. Dále zajišťujeme dávkovací čerpadla v různém materiálovém provedení.

Pneumatická čerpadla s dvojitou membránou nabízíme v provedení PP, PVDF, POM, ALU a SS316. Tato pneumatická membránová čerpadla, jež jsou vhodná k přečerpávání a dávkování chemických látek, pohonných hmot, olejů, potravinářských produktů atd., jsou výsledkem spolupráce s italskou firmou INJECTA.

Odstředivá čerpadla nabízíme v provedení PP a PVDF - jak bezucpávková čerpadla s magnetickou spojkou, tak i klasická čerpadla s mechanickou ucpávkou. Tato čerpadla na chemické látky jsou výsledkem spolupráce s francouzskou firmou SIEBEC, která má dlouholetou tradici ve výrobě čerpadel a filtračních aparátů pro čerpání a filtrování agresivních kapalin.

Elektromagnetická dávkovací čerpadla a motorová dávkovací čerpadla membránová či pístová nabízíme v různém materiálovém provedení, což umožňuje jejich nasazení pro dávkování většiny chemikálií. Dávkovací čerpadla jsou produkty italských firem INJECTA a ETATRON.

Nabídku čerpadel doplňují multifunkční peristaltická čerpadla firmy INJECTAPeristaltická čerpadla lze použít tam, kde je třeba velmi přesné dávkování chemikálií. Výhodou těchto peristaltických čerpadel oproti ostatním typům čerpadel je styk čerpané látky pouze s hadičkou a poměrně jednoduchá konstrukce.    

Na veškerý sortiment dodávaných čerpadel zajišťujeme servis a dodávky náhradních dílů (na skladě náhradní díly na nejfrekventovanější čerpadla).

Filtrační aparáty jsou určeny pro jemnou a velmi jemnou mechanickou filtraci chemických roztoků a filtraci agresivních kapalin. Nacházejí své uplatnění především v provozech povrchových úprav. Výhodou těchto filtrů je možnost využití různých filtračních elementů bez nutnosti výměny celého aparátu. V zařízeních se využívají odstředivá čerpadla firmy SIEBEC, která má dlouholetou tradici ve výrobě čerpadel a filtračních aparátů.